• „Dzieci kapitana Nemo”

          • W grudniu w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne w ramach projektu grantowego Fundacji BGK „Dzieci kapitana Nemo”. Spotkania prowadziła pani Agata Pełchaty- doktorantka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, obecnie pracująca na Wydziale Grafiki Akademii Sztuki w Szczecinie.Podczas zajęć uczniowie tworzyli kartki z robotami przy wykorzystaniu techniki pop-art. Nie zabrakło oryginalnych pomysłów i nowego spojrzenia na konstrukcję robotów. Gotowe prace będzie można podziwiać na szkolnym korytarzu, a już w połowie grudnia podczas uroczystego podsumowania projektu, poznamy autorów najlepszych prac.Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programieu „Dzieci kapitana Nemo”- Edycja IV

          • „Dzieci kapitana Nemo”

          • 5 grudnia w naszej szkole odbyła się gra konstrukcyjna realizowana w ramach projektu grantowego Fundacji BGK „Dzieci kapitana Nemo”. Uczestnicy gry startowali w dwóch kategoriach wiekowych- uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII. Drużyny miały za zadanie zbudować konstrukcje z klocków LEGO związane ze świętami- renifera z saniami oraz świąteczny lunapark. Konstrukcje musiały być ruchome i trwałe. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i umiejętnością współpracy. W połowie grudnia podczas uroczystego podsumowania projektu, poznamy zwycięzców zabawy.Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programieu „Dzieci kapitana Nemo”- Edycja IV

          • Konsultacje, zajęcia wyrównawcze, godziny dostępności nauczycieli

          • Borkowska Karolina -  Wtorki 12:00 – 13:00

            Dawidowska Magdalena - Wtorki 14:00 – 15:00

            Fajtek Gabriela - Środy 14:00 – 15:00

            Filipczak Natalia - Poniedziałki 10:30 – 11:30

            Gończ Joanna - Poniedziałki 14:00 – 15:00

            Guzińska Sylwia - Środy 14:00 – 14:30 oraz Piątki 14:00 – 14:30

            Jarosławska Iza - Poniedziałki 14:55 – 15:40

            Karwasz Krzysztof - Wtorki 14:50 – 15:50

            Kluś Małgorzata - Czwartki 14:00 – 15:00

            Lamkiewicz Beata - Poniedziałki 9:30 – 10:30

            Mikołajczyk – Klin Urszula - ----------

            Muller Krzysztof - Czwartki 14:00 – 15:00

            Przybyło Paweł - Czwartki 14:00 – 15:00

            Siecińska Katarzyna - Poniedziałki 13:55-14:55

            Skowronek Karolina - Wtorki 9:20 – 9:50 oraz Czwartki 10:50-11:20

            Siwiak-Popiel Monika - Wtorki 10:30 – 11:30

            Sztorc Olga - Czwartki 14:00 – 15:00

            Śmigiel Anna - Środy 13:00 – 14:00

            Węsierska – Piecyk Kamila - Poniedziałki 7:20 – 8:20

            Wirkus – Gąsiorek Magdalena - Wtorki 15:30 – 16:00 oraz Piątki 14:15 – 15:15

            Wieczorek Katarzyna - Piątki 13:55-14:55

            Wojtaszek Andrzej - Poniedziałki 14:00 – 15:00

            Zblewska Lucyna - Czwartki 14:50 – 15:50

          • X edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego

          • 22 listopada 2023 roku, w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków odbyła się kolejna - X edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który patronatem objął Wójt Gminy Kobylnica pan Leszek Kuliński.  24 uczniów interpretowało poezję  Aleksandra Fredry.  Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił pisarza patronem roku 2023. 

            Uczniowie byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe ( grupa klas 4,5,6 oraz klasy starsze 7,8)  . Jury stało przed trudnym zadaniem, ponieważ uczestnicy bardzo dobrze opanowali tekst, a recytowali z ogromnym zaangażowaniem i artyzmem. Ostatecznie wśród uczniów z grupy wiekowej klas 4,5,6 jury przyznało:  Lenie Stefanek (SP Kobylnica), II miejsce Lenie Zbijowskiej (SP Kwakowo), III miejsce Melanii Revva (SP Kwakowo), wyróżnienia: Laurze Kopiniak (SP Słonowice), Franciszkowi Dziuba (SP Kobylnica). Wśród uczniów starszych (klasy 7 i8) I miejsce przyznano: Aleksandrze Słomczyńskiej (SP Kobylnica), ex aequo dwa II miejsca – Karolinie Chadrysiak (SP Słonowice), Emilii Drapalskiej (SP Kwakowo) III miejsce Julii Wołosewicz.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy

          • OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

          • 10 listopada w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Niepodległości. Z tej okazji odbył się apel, podczas którego wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Do hymnu". Po wspólny odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" uczniowie z koła teatralnego "Romeo i Julia" zaprezentowali krótki program poetycko-muzyczny, a najmłodsi zaśpiewali okolicznościową piosenkę. W tym dniu wszyscy dumnie prezentowaliśmy biało-czerwone flagi i narodowe kokardy. Wszyscy jesteśmy Polakami!

          • Zakończenie prac nad salą SI w Szkole Podstawowej w Kwakowie

          • ​​​​​​​Miło nam poinformować, że zakończono prace nad nową salą SI w Szkole Podstawowej w Kwakowie. Nowoczesna sala została wyposażona w sprzęt terapeutyczny o wartości 30 tys. zł. Sfinansowanie zakupu było możliwe dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tys. złotych oraz wkładowi własnemu w wysokości 10 tys. zł. Gabinet integracji sensorycznej jest dostępny dla uczniów i przedszkolaków, którzy na co dzień mają trudności z przetwarzaniem sensorycznym.

            Szkoła Podstawowa w Kwakowie jest jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. „Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na  których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą  infrastrukturę.  Celem programu jest wsparcie projektów związanych z  rozwojem lokalnej  infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc  w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do  znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę. W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl,  https://www.energetycznykompas.pl.

          • BohaterON

          • Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kwakowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji “BohaterON- włącz historię!”. Akcja ta ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W ramach zajęć młodzież wysłuchała opowiadania Magdaleny Górskiej „Iskra nadziei" oraz utworu Renaty Piątkowskiej „Uparte serce tego miasta”. Uczniowie zamieścili również wpisy na portalu www.wpis.dumnizpowstancow.pl nowym, wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

          • „Szkoła pamięta”

          • Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W ramach akcji uczniowie uporządkowali bezimienne groby na cmentarzu w Kwakowie. Młodzież nie tylko je wysprzątała, ale również zapaliła znicze na znak pamięci o tych, którzy odeszli. „Szkoła pamięta” odbywa się w okresie, którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w lokalnej historii. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach związanych z historią regionu. #SzkołaPamięta

          • "DZIECI KAPITANA NEMO"

          • czniowie Szkoły Podstawowej w Kwakowie biorą udział w warsztatach z robotyki organizowanych w ramach projektu Fundacji BGK „Dzieci Kapitana Nemo”. Podczas zajęć uczestnicy uczą się konstruowania robotów za pomocą specjalnie do tego zaprojektowanych klocków. Dzięki temu rozwijają różne umiejętności, m.in. kreatywność, logiczne myślenie, umiejętności matematyczne i informatyczne. Rozwijają swoje umiejętności manualne, poznają podstawowe idee tworzenia i działania algorytmów oraz działania zmiennych. Jednak przede wszystkim spędzają czas na dobrej zabawie!

             

            Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w ramach programu „Dzieci Kapitana Nemo”- Edycja IV

          • Nowa sala SI

          • Trwają prace nad nową salą SI w Szkole Podstawowej w Kwakowie powstanie nowa sala SI.

            Trwają prace nad nową salą SI w Szkole Podstawowej w Kwakowie. Każdego dnia napływa do placówki nowy sprzęt terapeutyczny. Już niedługo będzie ona dostępna  dla uczniów i przedszkolaków, którzy na co dzień mają trudności z przetwarzaniem sensorycznym. Szkoła Podstawowa w Kwakowie jest jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tys. złotych w szkole powstanie sala do zajęć integracji sensorycznej.

            „Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na  których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą  infrastrukturę.  Celem programu jest wsparcie projektów związanych z  rozwojem lokalnej  infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc  w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do  znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę. W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl,  https://www.energetycznykompas.pl.

          • Otwarcie hali sportowej 03.11.2023 r godz. 16:00

          • Trzeciego listopada zapraszamy na otwarcie nowej hali sportowej wybudowanej przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie. Początek wydarzenia odbędzie się o godzinie 16:00. Oprócz oficjalnych uroczystości zaplanowano także liczne atrakcje związane z konkurencjami sportowymi.

            Ponadto odbędzie się inauguracyjna odsłona gminnego turnieju „Czar Par”, czyli zawodów sprawnościowych przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

            Więcej szczegółów wraz z regulaminem i kartą zgłoszeniową do turnieju "Czar Par" można znaleźć na https://tiny.pl/cplck 

          • Dzień Gier Planszowych 🎲🎲

          • 10 października w Polsce obchodzono Dzień Gier Planszowych. Inicjatywa jest wspierana przez wydawców, sklepy, media, przedszkola, szkoły i wszelkie inne miejsca dla graczy. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego święta. Podczas przerw uczniowie mogli pograć, a przy okazji poćwiczyć pamięć, planowanie, dedukcję czy liczenie. Była to też doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu w dobrej atmosferze. ♟♟

          • Językowo i kulturowo w Kwakowie!

          • Jak co roku dnia 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków w Szkole Podstawowej w Kwakowie. Z tej okazji uczniowie każdej z klas losowali wcześniej europejskie państwa, które mieli za zadanie następnie zaprezentować w wybrany przez siebie sposób tego dnia. Klasa 1 wylosowała Szwecję, klasa 2 - Belgię, klasa 3 - Szwajcarię, klasa 4 – Francję, klasa 5 – Niemcy, klasa 6 – Hiszpanię, klasa 7 – Włochy, a klasa 8 – Grecję. Wszyscy spisali się na medal i w poszczególnych klasach mogliśmy poczuć się jak w Alpach lub jak nad Morzem Śródziemnomorskim. Uczniowie przygotowali lokalne przekąski z poszczególnych krajów oraz ustroili klasy we flagi i symbole związane z danym państwem, które wybrali. Przygotowali również ciekawostki związane z tymi krajami oraz ubrali się tematycznie. Były Pipi Langstrump i wikingowie (Szwecja), greckie chitony, tureckie fezy, suknie do flamenco, a także włoskie krawaty. Były także mniejsze symbole, jak kolczyki z flagą Niemiec, doczepione wąsy, naszyjniki z makaronu oraz fotobudka rodem z bawarskiego Oktoberfestu. Na korytarzach również było bardzo europejsko, ponieważ wszędzie wisiały flagi oraz balony w kolorach flag poszczególnych państw. Przerwy z kolei umilane były przez charakterystyczne utwory muzyczne z Włoch, Francji, Niemiec oraz Szwecji, puszczane z radiowęzła. Uczniowie, którzy zgadli autora lub państwo, z którego pochodzi dany utwór dostawali słodkie przekąski.

            Dodatkowo, na lekcjach języków obcych uczniowie uczestniczyli w różnych grach i zabawach. Starsi skanowali kody QR ukryte na korytarzu szkoły i odpowiadali na pytania zawarte w tych kodach, na przykład „w jakim języku mówi się w Oslo?”. Młodsi z kolei układali puzzle z mapą Europy i słynnymi zabytkami oraz dopasowywali magnesy do miejscowości skąd pochodzą, które były zaznaczone na mapie.

            Obowiązkowym punktem programu był konkurs na najlepszą klasę – najlepiej ustrojoną salę i najlepiej przygotowanych uczniów. Z młodszych klas wygrała klasa 1 za Szwecję, a wyróżnienie dostała klasa 3 za Szwajcarię. Z kolei ze starszych klas wygrała klasa 5 za Niemcy, a wyróżnienie dostała klasa 6 za Hiszpanię. Miał miejsce również konkurs indywidualny za najlepsze stroje. Z klasy 1 wyróżnienia otrzymały Milena, Maja i Asia za stroje Pipi Langstrump oraz Zuzia za strój wikinga. Jury składało się z wicedyrektor, Joanny Gończ, Gabrieli Fajtek oraz Ireny Kozioł. Nagrody ufundowane były przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Samorząd Uczniowski oraz Radę Rodziców. Wszyscy młodsi uczniowie zostali nagrodzeni bransoletkami, ołówkami, długopisami i zakładkami z Ministerstwo Edukacji i Nauki.

            Organizatorkami święta były nauczycielki języków obcych, Katarzyna Wieczorek i Sylwia Guzińska.

          • Ósmoklasiści w akcji

          • 25 września 2023 roku działania taktyczne i obrona terytorium były celem podczas zabawy w paintball. Wśród uczestników szybko wyłonili się dowódcy o dużych zdolnościach taktycznych. Opracowywali plan działania, pilnowali amunicji ale przede wszystkim bronili swojej bazy.

            Uczestnicy naznaczeni kolorową farbą musieli się poddać, ale to tylko zmuszało ich do opracowania skuteczniejszego planu działania.

            Dzisiejszy dzień udowodnił, że zabawy strategiczne służą integracji grupy.

          • „Tu mieszkam, tu działam! Eko-praktyczni dla środowiska.”

          • Zbieranie puszek, które trafiły do recyklingu, konkurs na Eko- lapbooka  , sprzątanie okolicy oraz piknik ekologiczny to inicjatywy Sołectwa Komiłowo  we współpracy z  Gminą  Kobylnica  oraz Gminnym Centrum Kultury i  Promocji w Kobylnicy. Wszystko to aby pokazać jakie znaczenie dla naszej planety ma segregacja odpadów. Zaangażowanie naszych uczniów  i rodziców w tą inicjatywę było ogromne. Zebraliśmy prawie 80 kg puszek, dziesiątki worków śmieci i wykonaliśmy 56 ekologicznych lapbooków. W nagrodę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w eko-pikniku. To były niezapomniane chwile zabawy, uśmiechu i radości . Było malowanie twarzy, tworzenie eko-obrazków, ozdabianie kamieni, rozgrywki sportowe i pyszna kiełbaska z ogniska.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku.

              W tym dniu odbyło  się także rozstrzygnięcie konkursów i rozdanie nagród. Oto zwycięzcy.

            Zbiórka puszek:

            1miejsce klasa 7

            2miejsce klasa 3

            3miejsce klasa 6

            Lapbooki

            Kategoria klasy 1-3

            1 miejsce- Maja Szczęsna

            2miejsce-Zosia Czaja

            3miejsce-  Jakub Owczarek

            Kategoria klasy 4-6

            1 miejsce- Magdalena Kontowicz

            2miejsce-Bartosz Maroszek

            3miejsce-  Mikołaj Szymański

            Kategoria klasy 7-8

            1 miejsce- Emilia Drapalska

            2miejsce-Filip Wiszniewska

            3miejsce-  Maja Majkowska

                                          Gratulujemy zwycięzcom!!

             

          • #BiegFairPlayPKO

          • Nasza szkoła wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Fair Play PKOL 2023. Polski Komitet Olimpijski z okazji Światowego Dnia Fair Play 7 września organizuje od 2021 roku ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych #BiegFairPlayPKOl. Jej celem jest promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu.

            Z tej okazji nasza szkoła zorganizowała bieg, w którym wzięli udział uczniowie od oddziału „0” do klasy VIII oraz nauczyciele.  Pan Dyrektor Andrzej Wojtaszek wprowadził uczestników w zagadnienie dotyczące zasady Fair Play. Rozgrzewkę poprowadził nasz zaprzyjaźniony Olimpijczyk, Jan Huruk. Pogoda dopisała i wszyscy uczestnicy ukończyli bieg w doskonałych humorach.

            🏃‍♀️ 🏃🏃‍♀️🏃🏃‍♀️🏃🏃‍♀️🏃   

             Wydarzenie poprzedziły pogadanki w klasach oraz wspólne przygotowywanie plakatów z tej okazji.

            #BiegFairPlayPKOl #worldfairplayday #KlubFairPlayPKOl #edukacjaolimpijska

          • „Narodowe czytanie”

          • 6 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie” odbywającej się pod patronatem pary prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy fragmenty najbardziej znanej powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Utwór powstawał w latach 1886–1887, a w formie książki ukazał się w 1888 roku. Jest to jedno z najważniejszych dzieł literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

            Akcja „Narodowe czytanie” została zainicjowana w 2012 roku. To już 12 edycja tego wydarzenia.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/ 2024

          • 4 września 2023 roku w Szkole Podstawowej w Kwakowie zainaugurowano rok szkolny 2023/2024. W hali sportowej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński oraz  Kierownik Działu Oświaty i Sportu Gminy Kobylnica Iga Bekiesza.

            Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał Dyrektor Pan Andrzej Wojtaszek. Po okolicznościowym przemówieniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

            W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele zadowolenia i sukcesów.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie
      • (+48) 59-846-20-80
      • ul. Słupska 5, Kwakowo,



        76-251 Kobylnica
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych